четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 10
home Вести

ФОТО: „Независниот“ аналитичар Арсовски на ручек со високи функционери на СДСМ

ФОТО: „Независниот“ аналитичар Арсовски на ручек со високи функционери на СДСМ

„Независниот“ аналитичар Петар Арсовски кој грчевито ги брани политиките на СДСМ и власта на телевизија забележан на ручек на охридското крајбрежје со високи функционери на владеачката партија, објави порталот Инфомакс.

На ручекот е фотографиран Арсовски во друштво генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски и бившиот советник на Зоран Заев, Маријан Забрчанец, Бојан Маричиќ.

Арсовски никако да се тргне од малите екрани, каде со своите ставови очајно се обидува да пго пере мозокот на македонските граѓани во полза на СДСМ. Сега веќе е очигледно од каде тој ги добива своите директиви.

Клучната вечер, пред Зоран Заев да ја одржи прес конференцијата во Владата на Република Македонија по дебаклот во Брисел со недобивањето на датум за преговори со Европската Унија сите очи беа свртени кон Владата на Република Македонија. Токму оваа вечер камерата на Инфомакс го сними „независниот“ аналитичар Петар Арсовски како влегува во Владата на Република Македонија на консултации, многу веројатно кај тогашниот премиер Зоран Заев бидејќи тој беше последниот кој ја напушти зградата.

Коронавирус