четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 168
Во живо

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓани во Радовиш

home Вести

ФОТО: Невремето ги уништи јаболката во Преспа

ФОТО: Невремето ги уништи јаболката во Преспа

Денеска околу 14 часот силно невреме ја погоди Преспа, пропратено со град.

Невремето најизразено било во деловите на Јанковец, селата Болно и Избишта.

Првичните информации се дека јаболките претрпија големи штети од ова невреме, што може да се види од фотографиите кои ресенчани ги споделуваат на социјалните мрежи, пишува порталот Маркукуле.

Локални избори 2021