недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Нема лажици за дечињата на Детска клиника

ФОТО: Нема лажици за дечињата на Детска клиника

Ова се некои од оброците што ги добиваат децата кои се хоспитализирани на Детската клиника. Топлиот оброк е секогаш тазе приготвен, но се служи без прибор за јадење. Па, ако малечките никогаш досега немале можност да научат како се пие супа или грав од пластичен сад, овде, на сета мака, имаат совршена можност тоа да го научат. Во оваа здравствена установа, мајките престојот и храната го плаќаат приватно и ги чини 800 денари од ден, пишува „Засе.мк“.

Колку за потсетување, комплет пластична лажичка и вилушка, на големо чини еден или два денари.

Извор: zase.mk

Коронавирус