вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: (Не)култура на дело

ФОТО: (Не)култура на дело

Несовесно паркирани автомобили и на зелена површина беше денешната глетка која ја забележа објективот на нашиот фоторепортер.

Имено во скопската населба Радишани, кај популарниот прв влез, нашиот фоторепортер забележа неколку автомобили кои не биле соодветно паркирани, но и на зелена површина, што е спротивно на законот, а казните за тоа се високи.

 

Најнови вести

Коронавирус