среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 140
home Вести

ФОТО: Народот на нозе против мафијата предводена од Заев

ФОТО: Народот на нозе против мафијата предводена од Заев

Мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија. Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ останаа над 40 илјади граѓани на улица за пет месеци, порачаа од ВМРО-ДПМНЕ кога го најавија денешниот протест.

Протестот можете да го следите во живо на следниов линк:

Редици на автомобили полни со граѓани тргнаа вечерва од паркингот на спортската сала „Борис Трајковски”, по булеварот Партизански одреди, до пред Регулаторната комисија која делува како продолжена рака на СДСМ и Заев.

Со јасни пораки народот покажува дека е решен да истрае во идејата актуелните политичари да бидат тргнати од власт.

 

Коронавирус