недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Нарко зависниците земаат замав, а власта нема контрола

ФОТО: Нарко зависниците земаат замав, а власта нема контрола

Фотографии кои пристигнаа до нашата редакција се повеќе од алармантни за состојбата на терен пред Собранието на Република Македонија.

Имено во строгиот центар на градот во „жена паркот“ наспроти собранието се забележани шприцеви и игли кои најверојатно ги користеле нарко зависници.

Оваа слика за паркот во кои се движат деца со нивните родители или баби и дедовци е алармантна, додека власта нема контрола над овој проблем и мудро си молчи.

Најнови вести

Локални избори 2021