вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Нападнат братот на Ел Чака пред протестот организиран од неговото семејство

ФОТО: Нападнат братот на Ел Чака пред протестот организиран од неговото семејство

Инцидент му претходеше на протестот организиран од семејството нa Ел Чека, пренесуваат албанските медиуми во Македонија.

Според мајката на Ел Чекa, нападот го направил Исмет Гури, кој го нападнал братот на Ел Чека.

Се уште не е познато со каков предмет го нападнал, но неговата мајка, исто така е нападната и има видливи повреди на рамениците, која интервенираше за да го отстрани синот.

Според сведоците, Исмет Гури ја искинал и сликата на малиот Алмир Алиу.

Полицијата веднаш интервенираше, но демонстрантите велат дека сакаа да го уапсат братот на Ел Чека, Блерим Амети, кои во меѓувреме го бранеа Исмет Гури.

Најнови вести

Коронавирус