вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 84
home Вести

ФОТО: Најубавата белегзија – бр. 1 на 01.01.2021 во 01 минута

ФОТО: Најубавата белегзија – бр. 1 на 01.01.2021 во 01 минута

На Универзитетската клиника за Гинекологија и Акушерство, една минута по полноќ, прво во новата година се роди машко бебе.

„Бебето е од машки пол, тешко е 3650грама и е долго 51 сантиметар. Бебето е родено со апгар 9/9. На новороденчето му посакуваме добро здравје и среќно детство“, велат од ЈЗУ Универзитетска Клиника за Гинекологија и Акушерство – Скопје.

А ова е тимот кој ја донесе радоста и вербата во подобро утре.

Qatar 2022