четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Вести

ФОТО: МВР распиша меѓународни потерници за Красниќи и Рамадани

ФОТО: МВР распиша меѓународни потерници за Красниќи и Рамадани

Агим Красниќи и Сехат Рамадани од вчера се официјално бегалци откако во понеделникот не се јавија во штипскиот затвор по викенд отсуство.

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за двајцата. Красниќи и Рамадани имаат за доиздржување уште три години и три месеци од затворската казна.

Најнови вести

Коронавирус