среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Многу автобуси, малце граѓани- СДСМ, Заев и Пендаровски останаа без поддршка од граѓаните на Македонија

ФОТО: Многу автобуси, малце граѓани- СДСМ, Заев и Пендаровски останаа без поддршка од граѓаните на Македонија

Слаб одзив на централниот митинг на СДСМ. Скопјани не излегоа за лидерот на партијата Зоран Заев, ниту за неговиот претседателски кандидат Стево Пендаровски.

Автобусите пак, кои ги носат граѓаните на митинг од цела Македонија, иако беа многу на број беа слабо наполнети.

СДСМ доживеа фијаско, а ова е најслабиот митинг во историјата.

Заев, Пендаровски и нивната партија, немаат поддршка од граѓаните на Македонија.

Коронавирус