петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 55
home Вести

ФОТО: Младите од УМС го чистеа снегот место Шилегов

ФОТО: Младите од УМС го чистеа снегот место Шилегов

Загрижени од неспособноста на градоначалникот на Град Скопје за чистење на снегот кој што ги изненади во месец февруари, младите од УМС на ВМРО-ДПМНЕ се одлучија да се стават во акција за чистење на тротоарите се со цел да им се обезбеди безбедно движење на луѓето на улица, а осопено на повозрасните.

-Затоа што Петре очигледно не го “бива” и го мрзи да работи #ГК на УМС се потруди барем влезот пред Градската Болница да биде пристапен, пишува на својот Фејсбук профил претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Сергеј Попов.