недела, 9. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Мисајловски на средба со просветните работници во Ѓорче Петров

ФОТО: Мисајловски на средба со просветните работници во Ѓорче Петров

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 2, Владо Мисајловски денеска оствари средба со просветните работници од општина Ѓорче Петров.

Мисајловски пред присутните ја претстави програмата за Обнова, како и приоритетите и залагањата во образованието на идната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус