вторник, 4. август 2020. Вести денес: 88
home Вести

ФОТО: Мисајловски на средба со пензионерите од Ченто

ФОТО: Мисајловски на средба со пензионерите од Ченто

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 2, Владо Мисајловски денеска во рамките на предизборната кампања се сретна со пензионерите од скопската населба Ченто.

Мисајловски, пред пензионерите ја презентираше изборната програма, како и сите проекти кои што се од полза за пензионерите во Република Македонија.

Коронавирус