четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 120
home Вести

ФОТО: Мицкоски за Нова Година со семејството во Струмица

ФОТО: Мицкоски за Нова Година со семејството во Струмица

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за новогодишните празници е во Струмица, прославувајќи во семејна атмосфера.

Тој најлудата ноќ ја поминува со своите синови Антониј и Јован, како и сопругата Рози која потекнува од Струмица.

Се најде време и за куса прошетка низ струмичкиот плоштад и блиските,  велат тоа е еден од ретките моменти кога Мицкоски е слободен, а најчесто слободното време го поминува во кругот на семејството.

-Времето поминато со своите најблиски е незаменливо и скапоцено…, Среќна Нова 2018-та година…, напиша Мицкоски на својот ФБ профил.

Најнови вести