четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 106
home Вести

ФОТО: Мицкоски во посета на претепаниот Јанакиески во ГОБ „8 Септември“

ФОТО: Мицкоски во посета на претепаниот Јанакиески во ГОБ „8 Септември“

По инцидентот во затворот во Шутка каде поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски беа претепани, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски отиде во посета во ГОБ „8 Септември“, каде со повреди беше пренесен Јанакиески.