среда, 18. мај 2022. Вести денес: 186
home Вести

ФОТО: Мицкоски во посета на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Карпош

ФОТО: Мицкоски во посета на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Карпош

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го посети општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Карпош.

На состанокот се размениле мислења за актуелните случувања и понатамошните чекори на партијата, мислењата на членовите за организираноста и начинот на делување на партиските структури.

Била изразена и загриженост за лошата економска состојба во државата, за изневерените очекувања на граѓаните и потребата за реален раст и развој во секое поле и област, како и дека ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди одговори на овие прашања многу скоро.

Најнови вести

Коронавирус