понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Мицкоски во посета на црквите Св. Ѓоргија Победоносец и Атанониј Велики

ФОТО: Мицкоски во посета на црквите Св. Ѓоргија Победоносец и Атанониј Велики

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на манастирот Св. Ѓорги Победоносец и Св. Атанониј Велики во Ново Село.

-Бев во манастирот Св. Ѓорги Победоносец и Св. Атанониј Велики во Ново Село. Прекрасно место за посета и разговор со монашкото братство, стои во Фејсбук статусот на Мицкоски.

Коронавирус