вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Вести

ФОТО: Мицкоски во посета на Бигорскиот манастир

ФОТО: Мицкоски во посета на Бигорскиот манастир

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Бигорскиот манастир.

Како што соопшуваат од таму, по поклонението во храмот, тој бил примен во кабинетот на игуменот, архимандрит Партениј, каде што со Неговото Високопреподобие размениле мислења на повеќе актуелни теми.

 

Коронавирус