сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 46
home Вести

ФОТО: Мицкоски вечерва во посета на патриотско Лисиче

ФОТО: Мицкоски вечерва во посета на патриотско Лисиче

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на скопско Лисиче каде имаше средба со граѓаните на ова населено место.

-Во патриотско Лисиче, и средба каде говориме за нашата борба за правда, за честитост и достоинство.

За подобар живот и победа над оваа неправедна и однародена власт.

За Македонија и нејзината иднина, стои во Фејсбук статусот на Мицкоски.

Коронавирус