среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 86
Во живо

Изјава на Мицкоски и Папазов

home Вести

ФОТО: Мицкоски со Македонија на кичмата и Делчев на градите

ФОТО: Мицкоски со Македонија на кичмата и Делчев на градите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го предводеше денешниот масовен протест на кој се испрати порака дека за Гоце Делчев не смее да се преговара и дека Гоце Делчев е Македонија!

Мицкоски носеше маица во црвена боја, на која на предната страна имаше слика од ликот на Гоце Делчев.

На задниот дел на маицата пишуваше МАКЕДОНИЈА!

Симболично кажано, Мицкоски пораките ги испрати носејќи ја Македонија на кичмата и Делчев на градите.

Локални избори 2021