понеделник, 21. јануари 2019. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Мицкоски пристигна во Влада, започна средбата

ФОТО: Мицкоски пристигна во Влада, започна средбата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пристигна во Владата на Република Македонија, каде треба да се сретне со премиерот Зоран Заев.

Темата на средбата ќе биде договорот за решение на спорот со името кој Заев вчера преку телефон го договори со неговиот грчки колега, Алексис Ципрас.

Претходно Мицкоски се сретна со претседателот Ѓорге Иванов, откако на прес-конференција побара итни средби со Иванов и Заев поради, како што рече, капитулантскиот договор со Грција.