вторник, 28. март 2023. Вести денес: 51
home Вести

ФОТО: Мицкоски пречекан со транспарент Република Македонија во Бутел

ФОТО: Мицкоски пречекан со транспарент Република Македонија во Бутел

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Општина Бутел беше пречекан со транспарент Република Македонија, откако тој пред два дена кажа дека него лично како предлог за името му се допаѓа токму тоа име.

Инаку, Мицкоски денеска присуствуваше на одбележувањето на селската слава во село Љубанци, во манастирот Свети Јован.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, вчера го повтори ставот на партијата дека нема да се согласат на менувањето на Уставот со цел менување на уставното име на државата.

loading...

Најнови вести