среда, 30. септември 2020. Вести денес: 133
home Вести

ФОТО: Мицкоски оствари средба со пратеникот во германскиот Бундестаг и потпретседател на ЦСУ Кристијан Шмит

ФОТО: Мицкоски оствари средба со пратеникот во германскиот Бундестаг и потпретседател на ЦСУ Кристијан Шмит

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Кристијан Шмит кој е пратеник во германскиот Бундестаг и потпретседател на ЦСУ.

-Остварив средба со Christian Schmidt пратеник во Германскиот Бундестаг и потпретседател на ЦСУ. Потврдени добрите односи, и расположливите капацитети за понатамошна соработка, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Инаку Мицкоски во рамки на самитот на Европската народна партија во Загреб денеска оствари повеќе билатерални средби.

Најнови вести

Коронавирус