среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Мицкоски оствари средба со Андреј Пленковиќ

ФОТО: Мицкоски оствари средба со Андреј Пленковиќ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари билатерална средба со Андреј Пленковиќ, Премиерот на Република Хрватска. По тој повод тој на својот Фејсбук профил објави и фотографии од средбата.

loading...

Најнови вести