сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ФОТО: Мицкоски од трибините ја бодри Македонија

ФОТО: Мицкоски од трибините ја бодри Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во моментов се наоѓа на трибините на стадионот „Тодор Проевски“ каде во моментов игра нашата фудбалска репрезентација.

Тој заедно со генералниот секретар на партијата Игро Јанушев, Владимир Неловски и Јохан Тарчуловски навиваат за Македонија.

 

Најнови вести

Коронавирус