четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 160
home Вести

ФОТО: Мицкоски на Светата литургија по повод чествувањето на Католичкиот Божик

ФОТО: Мицкоски на Светата литургија по повод чествувањето на Католичкиот Божик

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва присуствуваше на Светата литургија по повод чествувањето на Католичкиот Божик во Католичката црква „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје.

Мицкоски на Светата литургија по повод најголемиот христијански празник Раѓањето Христово- Божик беше придружуван од членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев.

На литургијата присуствуваше и претседателот на РМ, Ѓорге Иванов.

Коронавирус