сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 97
home Вести

ФОТО: Мицкоски на осветувањето на храмот Св.Јован Крстител во Бутел

ФОТО: Мицкоски на осветувањето на храмот Св.Јован Крстител во Бутел

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска присуствуваше на осветувањето на храмот Св.Јован Крстител во Бутел.

-Бог нека ја чува Македонија. За многу години!, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Инаку, според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 23 септември- Зачнување на свети Јован Крстител.

Коронавирус