четврток, 22. август 2019. Вести денес: 136
home Вести

ФОТО: Мицкоски на кафе дружба со граѓаните во Ѓорче Петров

ФОТО: Мицкоски на кафе дружба со граѓаните во Ѓорче Петров

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва имаше средба со граѓаните од скопската општина Ѓорче Петров. На средбата имаше голем број граѓани, кои му изразија поддршка на лидерот на опозицијата.

Тој пред граѓаните потенцираше дека со оваа влада која моментално ја има Македонија граѓаните не живеат подобро, а за државата да тргне напред потребно е таа да биде сменета.

Тој по средбата остана на кафе дружба со граѓаните.