четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 197
home Вести

ФОТО: Мицкоски на дружба со младите од Гевгелија

ФОТО: Мицкоски на дружба со младите од Гевгелија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес е во посета на Гевгелија.

Тој оствари средби со голем број на граѓани со кои говореа за актуелната состојба во државата.

По средбите со нив, Мицкоски отиде на дружба со младите од Гевгелија.

Коронавирус