вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 186
home Вести

ФОТО: Мицкоски на дружба со младите од Делчево

ФОТО: Мицкоски на дружба со младите од Делчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска е во посета на општина Делчево.

Покрај планираните активности во оваа општина, Мицкоски имаше и кафе дружба со младите од овој град.

Според планираната агенда, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе ги посети и Пехчево и Берово.

ЕУРО 2020

Македонија