четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 1
home Вести

ФОТО: Мицкоски на билатерална средба со Цезар Росело

ФОТО: Мицкоски на билатерална средба со Цезар Росело

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари билатерална средба со Цезар Сосело, генералниот секретар на Центристичката Демократска Интернационала (CDI), Светската организација на центар-десни партии.

По тој повод тој на својот Фејсбук објави и две фотографии од средбата.

-Билатерална средба со Цезар Росело, генерален секретар на Центристичката Демократска Интернационала (CDI), Светската организација на центар-десни партии, стои во неговиот статус.

Најнови вести

Коронавирус