петок, 30. септември 2022. Вести денес: 159
home Вести

ФОТО: Мицкоски го искористи убавото време за искачување на Водно

ФОТО: Мицкоски го искористи убавото време за искачување на Водно

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го искористи убавиот сончев ден за искачување на Водно.

Искачувањето на Мицкоски го забележале планинари кои исто така тргнале пеш по патеките кон Милениумскиот крст.

-Некои со кола, а некои со пешачење. Меѓу нас и Мицкоски до врвот на Водно, стои во коментарот објавен на Фејсбукот на една девојка.

Коронавирус