вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Местото на кое Србин избоде Македонец на Малта

ФОТО: Местото на кое Србин избоде Македонец на Малта

Откако се дознало дека Србин поради кавга избодел Македонец на Малта, српските медиуми објавија и фотографии од местото на настанот.

На една од малтешките улици живеат луѓе кои се главно градежници, Срби, Македонци, Бугари и од други земји. На оваа улица всушност и често се случуваат некаква кавги и препирки.

Сите од мештаните знаат после работа на свратат на пијалок, да седат до доцна и токму и сега таков бил случајот. Така започнала кавгата во која Србин избоде Македонец.

Полицијата информира дека наводно дошло до расправија, па повредениот Македонец бил пренесен во болница. Таму му била пружена лекарска помош, а поради тешката здравствена состојба, случајот се води како обид за убиство.

Погледнете како изгледа местото каде се случил инцидентот:

Најнови вести

Коронавирус