сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Маж кој боледува од Алцхајмер исчезна во Кадино, доколку го видите веднаш пријавете

ФОТО: Маж кој боледува од Алцхајмер исчезна во Кадино, доколку го видите веднаш пријавете

Денес околу пладне повозрасен маж исчезнал во реонот на населеното место Кадино. Неговата снаа на социјалните мрежи објави фотографи и апел доколку некој го види да ја контактира.

-Денес околу 12:30 часот во рекот н.м. Кадино е изгубен мојот свекор, Мицко Тргачевски. Ве замолувам сите доколку некаде е виден да ме исконтактирате. Боледува од Алцхајмер…..тел 078/671-654, стои во објавата на Фејсбук.

Коронавирус