четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 2
home Вести

ФОТО: Македонски „анонимуси“ ги хакнаа Дуа Липа и Рита Ора

ФОТО: Македонски „анонимуси“ ги хакнаа Дуа Липа и Рита Ора

Хакерската група, македонските „Анонимуси“ објави на Твитер дека ѝ го урнала официјалниот сајт на Дуа Липа во знак на револт кон објавите со карта од Голема Албанија.

Потоа го хакираа и сајтот на Рита Ора – двете се познати светски пејачки со албанско потекло.

Најнови вести

Коронавирус