понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 185
home Вести

ФОТО: Македонијо биди горда на своите „ВОЛЦИ“

ФОТО: Македонијо биди горда на своите „ВОЛЦИ“

Тие се секаде и никаде… ги гледате ама не можете да ги видите… но, тие се тука за доброто на сите нас, а ние треба да бидеме горди на нив. затоа што на последното меѓународно натпреварување „SHARP BLADE 18“ кој се одржа во Пекинг – НР.Кина. за снајперисти на светско рамниште го освоија високото второ место и тоа од 33 екипи од 22 држави.

 

Најнови вести

Коронавирус