среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 125
home Вести

ФОТО: Лозарите гневни на власта, на лозарите не им е дозволено да протестираат

ФОТО: Лозарите гневни на власта, на лозарите не им е дозволено да протестираат

Лозарите ширум државата се кренаа на протести.

Имено тие незадоволни од третманот на властите решија револтот да го искажат на улица со протести.

Лозово, Тремник се само дел од местата каде се протестира.

Но како што објавивме претходно, полицијата спречи дел од лозарите да стигнат на закажаните протести, а тоа ги разгневи граѓаните, па со серија на коментари на социјалните мрежи ипратија пораки до власта.

Најнови вести

Коронавирус