недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Логото на МРТВ уште стои – Заев твитна од НРТВ

ФОТО: Логото на МРТВ уште стои – Заев твитна од НРТВ

Во моментов со министерката за финансии Нина Ангеловска гостуваме на НРТВ.

Ова вчера го твитна премиерот Зоран Заев за емисијата каде тој говореше за буџетот за следната година.

Според договорот со Грција, МРТВ треба да се преименува во Национална радиотелевизија, но националниот сервис се уште не е ребрендиран.

Коронавирус