вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 131
home Вести

ФОТО: Љупчо Николовски снимал спот во фабрика која е корона кластер

ФОТО: Љупчо Николовски снимал спот во фабрика која е корона кластер

Носителот на Изборната единица 3 Љупчо Николовски од СДСМ снимал видео спот во текстилна фабрика во Свети Николе која е корона кластер.

Спотот е сниман во неделата во просториите на текстилните фабрики Мода и Камотекс во Свети Николе.

Се работи за фирма мајка и ќерка кои работат во ист погон со исти сопственици и се возат во исти автобуси.

 

Коронавирус