четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 130
home Вести

ФОТО КУРИР: Демолирано возилото на Македонец во Грција

ФОТО КУРИР: Демолирано возилото на Македонец во Грција

До редакцијата на „Курир“ пристигнаа фотографии на кои се гледа како возило марка „Тојота“ е демолирано.

Извор за „Курир“ вели дека возилото во моментот кога е фотографирано се наоѓа во местото викано Калитеа во Грција.

Коронавирус