среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 8
home Вести

ФОТО: Куманово со јасна порака: Заев оди си!!!

ФОТО: Куманово со јасна порака: Заев оди си!!!

Куманово денес му испрати порака на Зоран Заев, „Заев оди си“, му порачаа граѓаните на Куманово поради како што велат обезличувањето на Македонија и Македонците.

Кумановчани денес излегоа на протест кој го предводи ВМРО-ДПМНЕ. Вчера од протестот во Скопје беше најавено дека денес ќе се организираат протести во 7 градови низ Македонија, а Куманово е еден од тие градови.

Колоната ја предводеше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Коронавирус