понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Вести

ФОТО: Колони возила пред патарините во земјава, еве каде има најголем застој

ФОТО: Колони возила пред патарините во земјава, еве каде има најголем застој

Километарски колони пред патарините во земјава. Граѓаните се враќаат од продолжен викенд како од туристичките места во земјава, така и од соседството.

Најголема гужва е кај патарината кај езерото Младост кај Велес, како и кај Гостивар каде се формирани колони возила кои се враќаат од Охрид и Маврово.

Најнови вести

Коронавирус