понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 96
home Вести

ФОТО: Кичево се гуши, Струмица едвај дише, владата молчи!

ФОТО: Кичево се гуши, Струмица едвај дише, владата молчи!

Кичево во моментов е најзагадениот град во Македонија.

Покрај Кичево, загадени се Струмица, Тетови, Гостивар…

Коронавирус