четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 179
home Вести

ФОТО: Кавадарчани му порачаа на Пендаровски „Не сме стока народ“

ФОТО: Кавадарчани му порачаа на Пендаровски „Не сме стока народ“

Кандидатот за претседател од редовите на СДСМ Стево Пендаровски денеска е пречекан во Кавадарци со негативни пароли од граѓаните.

Тие му порачаа дека „Кавадарчани не се стока народ“ и го прашаа Заев „Кој ги уби ваташките деца?“.

Најнови вести

Коронавирус