сабота, 23. март 2019. Вести денес: 21
home Вести

ФОТО: Карпа падна врз пат и пруга кај Велес

ФОТО: Карпа падна врз пат и пруга кај Велес

Железничкиот и патничкиот сообраќај на регионалниот пат Велес- Градско е во целосен прекин поради поголем одрон од карпа.

Сообраќајот е во прекин од утринава од 08:30 часот.

За среќа нема повредени лица, а причинета е само материјална штета.