четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 11
home Вести

ФОТО: Караџовски штом се изгаснат камерите без маска

ФОТО: Караџовски штом се изгаснат камерите без маска

Претседателот на комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски денес беше гостин во емисијата „Само интевју“ на Канал 5 телевизија.

Имено Караџовски изминатите денови го слушаме по медиумите како ги учи граѓаните да носат маска и да држат дистанца, но по се изгледа тоа е само за пред камери,

Веднаш по гаснењето на камерите тој истата ја вади.

Коронавирус