среда, 8. декември 2021. Вести денес: 67
home Вести

ФОТО: Каменуван автобусот со навивачи на Работнички по мечот со МЗТ Скопје- има повредени!

ФОТО: Каменуван автобусот со навивачи на Работнички по мечот со МЗТ Скопје- има повредени!

Автобус кој превезувал навивачи на кошаркарскиот клуб Работнички вечерва е каменуван близу хотелот „Хилтон“ во Аеродром, по дерби мечот со МЗТ Скопје во спортскиот центар „Јане Сандански“, потврдија од МВР за САКАМДАКАЖАМ.МК

Сè уште нема детали за нападот, но неофицијално, на враќање од натпреварот врз автобусот се фрлени камења, а има и повредени кои се однесени со Брза помош.

Целиот текст можете да го прочитате ТУКА.

Коронавирус