петок, 19. април 2019. Вести денес: 120
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Штип во 20:30 часот

home Вести

ФОТО: Ја заменија металната со жива ограда, врие полиција пред Влада

ФОТО: Ја заменија металната со жива ограда, врие полиција пред Влада

Откако беше отстранет предниот дел од оградата на Владата, најавено е дека наскоро ќе се отстрани и задниот дел, од страната на кејот на реката Вардар.

Огадата беше поставена пред четири години, а дополнително ќе се одлучува што ќе се прави со неа.

Денес пред Влада можеше да се види поголемо присуство на полицајци, па од тука се поставува прашањето дали металната ограда се замени со жива ограда?