недела, 18. септември 2022. Вести денес: 121
АКТУЕЛНО

Ковачевски дезертирал од војска 2001-ва година, прикажувајќи се за трајно неспособен

home Вести

ФОТО: Излезноста во Македонија до 9 часот

ФОТО: Излезноста во Македонија до 9 часот

Државната изборна комисија на својата интернет страна ја објави излезноста на референдумот до 9 часот по сите градови.

Според портпаролот на ДИК, Љупка Гугучевска до девет часот гласале 2,45 проценти.

Се гласа на 3.478 избирачки места, кои ќе бидат отворени до 19 часот.

Право на глас имаат еден 1.806. 336 гласачи запишани во Избирачкиот список.

Коронавирус