среда, 8. декември 2021. Вести денес: 109
home Вести

ФОТО: Излезност по општини, еве каде најмногу се гласало до 11 часот

ФОТО: Излезност по општини, еве каде најмногу се гласало до 11 часот
МИА

Прилеп, Битола и Куманово се општини каде до 11 часот гласале најголем број граѓани, близу 3.500.

Висок број на граѓани кои го оствариле своето гласачко право има и во скопски Аеродром, Велес, Карпош, Охрид…

Најнови вести

Коронавирус